Powstania Śląskie

Kolekcje Archiwalne Online

Dofinansowano przez MKiDN
Baza „Powstania Śląskie” daje możliwość przeszukiwania danych uczestników trzech Powstań Śląskich z lat 1919-1921, miejscowości i organizacji.

W nawiasach kwadratowych umieszczono tzw. dane niepewne tj. informacje, które były trudne do odczytania.

Prace nad odczytywaniem dokumentów z kolekcji: Powstania Śląskie nr 8 przechowywanej w archiwum Instytutu Piłsudskiego w Ameryce i dodawaniem danych do bazy trwają i dane te są cały czas poszerzane.

Teczka: 701-008-023

ArchiwumInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
KolekcjaArchiwa Powstań Śląskich
Tytuł teczki[Spis ludzi którzy brali udział w powstaniu obóz Oświęcim]
Daty1919 - 1919
poprzedni lista dokumentów nastepny

Dokument: strony od 1 do 5

Tytuł Spis imienny Górnoślązaków, którzy brali udział w powstaniu według rozkazu P22 ustęp 2 z dnia 6.X. 
Typ Spis 
Osoby Białoń, Józef; Biolik, Franciszek; Bizacki, Jan; Bołdys, Teodor; Botor, Augustyn; Botor, Paweł; Broncel, Franciszek; Chrostek, Franciszek; Chrostek, Paweł; Chroszcz, Franciszek; Chwałczyk, Jan; Ciałoń, Antoni; Cioska, Stanisław; Cipa, Franciszek; Ciwis, Jakub; Cofała, Tomasz; Czech, Franciszek; Czempar, Jan; Duda, Paweł; Duka, Jan; Dzida, Jan; Dziubany, Paweł; Filak, Augustyn; Filak, Ludwik; Fioł, Franciszek; Fizia, Aleksander; Fizia, Paweł; Gołosz, Jakub; Gołosz, Jan; Gongor, Ludwik; Góralczyk, Maciej; Grajcarek, Adolf; Haśnik, Jan; Haśnik, Józef; Jakubiec, Karol; Janik, Jan; Jasiek, Stanisław; Jendrysik, Walenty; Kapias, Franciszek; Karuga, Paweł; Klachasz, Paweł; Klajnert [Kleinert], Emanuel; Klajnert, Emil; Kołodziej, Wojciech; Kost, Józef; Kozyra, Franciszek; Kozyra, Klemens; Kral, Augustyn; Kret, Franciszek; Kret, Paweł; Kroczek, Józef; Krzyżowski, Jan; Krzyżowski, Konrad; Krzyżowski, Ludwik; Krzyżowski, Paweł; Krzyżowski, Stefan; Kurpas, Teodor; Kurzak, Augustyn; Kurzak, Józef; Latosik, Franc.; Latosik, Paweł; Limanowski, Józef; Liszka, Jan; Liszka, Józef; Loska, Jakub; Loska, Jan; Loska, Józef; Loska, Karol; Loska, Wiktor; Malcherek, Franc.; Michalski, Józef; Mierny, Michał; Mrozik, Maciej; Myszer, Paweł; Niemiec, Wawrzyn; Okoń, Józef; Piecha, Wiktor; Pilorz, Augustyn; Pilszek, Jan; Podbioł, Maciej; Prusek, Adam; Pudełko, Franciszek; Pudełko, Grzegorz; Pustelnik, Jan; Pyszka, Karol; Roskoszny, Franciszek; Ryt, Franciszek; Sergiel, Jan; Seweryn, Franciszek; Słomka, Józef; Sojka, Michał; Sojka, Paweł; Szczepanek, Józef; Szczygieł, Wiktor; Szefron, Jan; Szkojda, Emanuel; Szojda, Paweł; śmiłowski, Tomasz; Tendera, Jan; Trzoda, Augustyn; Walter, Józef; Walter, Klemens; Węgrzyn, Klemens; Wilgor, Fryderyk; Wojtyka, Walenty; Zielonka; Zimnol, Jakub; Żyrboń, Jan;
Miejsca Oświęcim 
Instytucje Dowództwo I Pszczyńskiego Oddziału Powiatowego; Milicja Górnośląska; Milicja Górnośląska. Obóz w Oświęcimiu 

Skany dokumentów

1
2
3
4
5

Aby powiekszyć, kliknij na zdjęcie.